czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 31 marca 2021
  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2421

Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym już 16 maja!

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji 16 maja Fundacja Wolności i Demokracji po raz ósmy zorganizuje projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Portal czecho.pl objął wydarzenie swoim patronatem.

bieg tropem wilczym
Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym już 16 maja! · fot. materiały prasowe


Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość na dystansie 1963 m wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

VIII edycja czechowickiego Biegu Tropem Wilczym już 16 maja!
Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym już 16 maja! · fot. Materiały organizatora


Start biegu znajdować będzie się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11, następnie trasa biegu będzie wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostaną złożone kwiaty. Następnie bieg odbywać się będzie dalej ul. Kolejową, ul. Marii Konopnickiej, ul. Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety, która znajdować się będzie przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11.

VIII edycja czechowickiego Biegu Tropem Wilczym już 16 maja!
Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym już 16 maja! · fot. Materiały organizatora


Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie zmizera@onet.eu oraz wniesienie opłaty startowej. Pakiety w ilości 300 będą przydzielane w kolejności wpłynięcia opłaty na konto Organizatora. Więcej informacji w regulaminie, który publikujemy poniżej.

Regulamin czechowickiego biegu "Tropem Wilczym"

mp / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.