• 15 października 2020
  • wyświetleń: 4020

3 medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym dla czechowickiego MKS!

24-27 września w Kraśniku rozegrano Mistrzostwa Polski kadetów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast w dniach 9-11 października w Grodzisku Mazowieckim, Mistrzostwa Polski żaków. W obu turniejach z udziałem 128 najlepszych zawodników kraju, świetnie zaprezentowali się tenisiści stołowi MKS Czechowice - Dziedzice.

3 medale Mistrzostw Polski w tenisie stołowym dla czechowickiego MKS! · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

W kategorii Kadetów brązowy medal w grze podwójnej zdobył Paweł Polok, a jego partnerem był wychowanek czechowickiego klubu - Michał Gawlas, który reprezentując Bogorię Grodzisk Mazowiecki zdobył tytuł drużynowego Mistrza Polski kadetów.

W kategorii żaków Emilia Twardawa zdobyła srebrny medal w grze podwójnej i brązowy medal w turnieju indywidualnym.

Bliscy wejścia do strefy medalowej byli Mateusz Gawlas i Piotr Szary, którzy zajęli 5 miejsce w turnieju gry podwójnej.

Warto dodać, że MKS Czechowice - Dziedzice był najliczniej reprezentowanym klubem na Mistrzostwach Polski żaków, aż 6 zawodników uzyskało awanse z eliminacji wojewódzkich.

Były to również ostatnie zawody sezonu 2019/2020, w którym tenisiści stołowi MKS zdobyli 20 medali Mistrzostw Śląska oraz 3 medale Mistrzostw Polski.

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice