• 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 3376

Zaległe spotkanie MRKS-u: walka nawiązana, punktów brak

W Święto Niepodległości na stadionie MOSiR rozegrane zostało zaległe starcie 12. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II, w którym MRKS Czechowice-Dziedzice rywalizował z mającym spore aspiracje wiceliderem - Odrą Wodzisław Śląski.

MRKS Czechowice-Dziedzice - Odra Wodzisław Śląski: walka nawiązana, punktów brak
MRKS Czechowice-Dziedzice - Odra Wodzisław Śląski - 11.11.2020 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Środowa potyczka zaczęła się niepomyślnie dla gospodarzy, bowiem już w 4. minucie centrę z rzutu rożnego skutecznie głową sfinalizował Arkadiusz Lalko. Tym razem ambitnie poczynający sobie czechowiczanie zdołali w dalszym fragmencie meczu wyjść kilka razy z opresji obronną ręką, zaś sami w 67. minucie po uderzeniu Michała Przemyka z dystansu doprowadzili do wyrównania.

Niestety "ostatnie słowo" należało do rywala, bowiem w 84. minucie ze skuteczną dobitką głową wybronionego przez bramkarza MRKS-u strzału z rzutu wolnego pospieszył Adrian Tabala i podopieczni Jarosława Kupisa pomimo nawiązania równorzędnej walki z głównym faworytem rozgrywek, musieli pogodzić się z porażką 1:2 (0:1).

MRKS Czechowice-Dziedzice - Odra Wodzisław Śląski Sp. z o.o 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Lalko (4 min. - głową), 1:1 Przemyk (67 min.), 1:2 Tabala (84 min. - głową)

MRKS: 1. Jakub Świerczek - 13. Mateusz Wójcik, 5. Mateusz Wrana, 20. Mateusz Kubica, 10. Michał Przemyk - 7. Jakub Raszka, 8. Łukasz Szędzielarz, 2. Błażej Adamiec, 6. Mateusz Tomko (60′ 3. Daniel Bryczek), 11. Konrad Gondko - 17. Kamil Jonkisz (83′ 15. Mateusz Wajdzik)
Trener: Jarosław Kupis

Odra: 99. Maciej Kasperski - 7. Artur Gać, 20. Arkadiusz Lalko, 6. Mouhamadou Sadio, 77. Jakub Białas - 5. Paweł Zdunek, 8. Piotr Zieliński (88′ 3. Maciej Kłosek), 31. Koba Shalamberidze (72′ 16. Patryk Dudziński), 18. Damian Tarka (89′ Arkadiusz Woś), 9. Nico Abuladze - 10. Adrian Tabala
Trener: Adam Burek

Żółte kartki: Szędzielarz (48′), Wrana (80′) - Białas (11′), Lalko (12′), Shalamberidze (15′)