• 29 września 2021
  • wyświetleń: 3802

Rotuz lepszy od LKS Ligota. Rezerwy Bronowa przegrywają z Zabrzegiem

W miniony weekend odbyły się dwa derbowe mecze pomiędzy drużynami z sołectw gminy Czechowice-Dziedzice. Pierwsza drużyna Rotuza Bronów zmierzyła się z LKS Ligota, z kolei rezerwy bronowian podejmowali LKS Sokół Zabrzeg.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Rotuz lepszy od LKS Ligota. Rezerwy Bronowa przegrywają z Zabrzegiem · fot. Rotuz Bronów

W meczu pomiędzy Rotuzem Bronów a LKS Ligota padł wynik 4:1 dla drużyny z Bronowa. O początku spotkania Rotuz za wszelką cenę chciał sprowadzić do ziemi piłkę, którą ustawicznie w powietrze wybijali zawodnicy Ligoty. Nie zawsze się to udawało, dlatego długimi fragmentami gra przypominała bardziej "kopaninę" niż przemyślany futbol na poziomie A Klasy. Jednak mimo oporu rywala to Rotuz dominował w pierwszej części gry, czego efektem był gol Wronki po dośrodkowaniu Skęczka. Gdyby nie słaba skuteczność przy strzałach z dystansu, wynik byłby dużo bardziej okazały.

Na początku drugiej połowy to Ligota doszła do głosu, a Rotuz nie był w stanie odzyskać piłki przez dobrych kilka minut. Mimo, że LKS nie stworzył klarownej akcji, to był w stanie wywalczyć rzut karny, pewnie zamieniony na gola. Gdy wydawało się że w Ligota może zmienić oblicze meczu, sprawy w swoje ręce (a raczej nogi i głowę) wziął Zieliński. Po otrzymaniu piłki ruszył w asyście rywali w kierunku bramki, oddał strzał, dobrze odbity przez bramkarza drużyny z Ligoty. Jednak popularny "Zielu" wyskoczył na tyle wysoko, że sięgnął głową piłkę, której nie potrafił złapać w wyskoku bramkarz, po czym futbolówka wpadła do siatki rywala. Od tego momentu mecz znów toczył się pod dyktando Rotuza, kolejną bramkę zdobył Mencnarowski, zaraz gdy pojawił się na boisku. W doliczonym czasie gry po raz drugi bramkę głową zdobył Zieliński, tym razem zamykając akcję po rzucie rożnym.

UKS Rotuz Bronów vs LKS Ligota 4:1 (1:0)
  • 30′ Wronka
  • 66′ Wajs (rzut karny)
  • 69′ Zieliński
  • 87′ Mencnarowski K.
  • 90′ Zieliński

Rotuz:
Granatowski, Sosna, Bieńko, Mencnarowski J., Banet, Świerkot (88′ Kopeć), Cyroń, Wronka (80′ Mencnarowski K.), Skęczek (86′ Gaszczyk), Feruga (70′ Pisarek), ZIeliński

Ligota:
Wolski, Borkowski, Stroński (60′ Kościelny), Wojnar (46′ Pierlak), Pstrong (80′ Słowik M.), Krzempek, Janusz (70′ Hantke), Florek, Czerpak M., Duraj, Wajs (65′ Kacprzykowski)

LKS Sokół Zabrzeg wygrywa debry B-klasy

W niedzielne przedpołudnie w meczu derbowym na własnym boisku drużyna Rezerw Rotuza Bronów podejmowała LKS Sokół Zabrzeg. Naszpikowana młodymi zawodnikami drużyna rezerw Rotuza była o krok od sprawienia sensacji w meczu i urwaniu punktów faworytowi z Zabrzega.

Mimo bardzo wyrównanego meczu w pierwszej połowie to goście schodzili do szatni z dwubramkową przewagą, po golach Witkowisiego i Mazura - Zabrzeg prowadził do przerwy 2:0. Młodzi zawodnicy z Bronowa na drugą połowę wyszli jeszcze bardziej zmotywowani, jednak kilka ich groźnych akcji nie przyniosło gola. Dopiero w 78. minucie płaski strzał na gola kontaktowego zamienił Patryk Szczelina. Dwie minuty później w polu karnym faulowany był napastnik gospodarzy, a karnego na gola zamienił Iskrzycki. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 90. minucie, w wyniku zamieszania w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr, który na bramkę zamienił kapitan gości Gałan.

UKS Rotuz Bronów II vs LKS Sokół Zabrzeg 2:3