Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 1405

Darmowa mammografia w mobilnej pracowni w Czechowicach

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaprasza 30 marca na bezpłatne badania. Pracownia będzie działać w godzinach od 11.00 do 17.00 na targowisku przy ul. Targowej w Czechowicach-Dziedzicach.

W 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane będą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. W 2020 roku po raz pierwszy mogą uczestniczyć w nim panie z rocznika 1970. Warto zachęcić do badania bliskich w podobnym wieku.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także te, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna w Czechowicach-Dziedzicach 30 marca w godzinach od 11.00 do 17.00 na targowisku przy ul. Targowej.

Pacjentki są proszone o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Warto pamiętać, że tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Mammografia

ar

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.