czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2021
  • wyświetleń: 4235

Biletomat PKP Intercity pod pocztą zamiast na dworcu. Dlaczego?

Od ponad roku nieczynna jest kasa biletowa spółki PKP Intercity na dworcu kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach. Bilety na podróże pociągami krajowego przewoźnika można jednak zakupić w kasie biletowej Kolei Śląskich oraz w automacie biletowym. Ten jednak znajduje się w miejscu, które trudno zauważyć.

Biletomat
Biletomat PKP Intercity pod pocztą zamiast na dworcu. Dlaczego? · fot. mp / czecho.pl


W marcu 2020 roku PKP Intercity zakończyło współpracę z agentem, który prowadził sprzedaż biletów w kasie na dworcu w Czechowicach-Dziedzicach. Podróżni nie zostali jednak pozbawieni możliwości zakupu biletu na pociągi PKP intercity na miejscu - mają oni możliwość nabycia ich w kasie Kolei Śląskich.

Kasa, pkp intercity, bilet
Biletomat PKP Intercity pod pocztą zamiast na dworcu. Dlaczego? · fot. mp / czecho.pl


Dodatkowo od września zeszłego roku PKP Intercity uruchomiło biletomat. Jest on jednak usytuowany w ustronnym miejscu - przy budynku Poczty Polskiej. Skąd decyzja o takiej lokalizacji? - Wybór jego lokalizacji (w ciągu komunikacyjnym przy poczcie) był optymalny ze względów formalnych i technicznych, biorąc pod uwagę planowane prace remontowe i modernizacyjne dworca i stacji - powiedziała portalowi czecho.pl Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity.

Biletomat, pkp intercity, poczta
Biletomat PKP Intercity pod pocztą zamiast na dworcu. Dlaczego? · fot. mp / czecho.pl


Warto również dodać, że bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity można też kupować przez kanały zdalne, m.in. przez stronę internetową www.intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.