czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 4318

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej gminie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty w województwie śląskim, w tym w gminie Czechowice-Dziedzice.

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej gminie
Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej gminie · fot. Pixabay


Według danych OKE, w szkołach podstawowych na terenie miasta Czechowice-Dziedzice do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 301 uczniów. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 64%, matematyki - 49%, a języka angielskiego - 70%.

W szkołach z terenu sołectw Bronów, Ligota oraz Zabrzeg do egzaminu przystąpiło 90 absolwentów podstawówek. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 64%, z matematyki - 50%, z języka angielskiego - 67%.

W skali całej Polski z egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio 60% punktów możliwych do zdobycia, z matematyki - 47%, z języka angielskiego - 66%.

W tym roku egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 25 do 27 maja. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w pierwszym terminie, napisali egzamin od 16 do 18 czerwca. Ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminów 2 lipca, 9 lipca otrzymają zaświadczenia o zdaniu egzaminu. W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa egzamin został przeprowadzony z uwzględnieniem dodatkowych wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I-VIII. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. To jednak ważna część składowa niezbędna do rekrutacji do szkół średnich. Im wyższa liczba punktów zdobytych podczas egzaminu, tym łatwiej będzie ósmoklasistom dostać się do wymarzonego liceum czy technikum.

mp / czecho.pl, źródło: OKE

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.