czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 886

Straż miejska przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Trwają wakacje, które odznaczają się słoneczną i upalną aurą. Zapowiadane są kolejne upalne dni, dlatego straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach przypomina kilka podstawowych zasad, aby pobyt nad wodą nie zmienił się w koszmar. Od początku czerwca w całej Polsce utonęły już 74 osoby.

Wakacje, kaniów, żwirownia, kąpielisko
Straż miejska przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą · fot. mp / czecho.pl


- Przypominamy aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, bo to główna przyczyna tragedii i często wpływa na przecenienie pływackich możliwości. Unikajmy też skoków do nieznanej wody. Jeśli już chcemy skoczyć, koniecznie wcześniej zbadajmy dno i sprawdźmy czy nie ma tam konarów i innych twardych przedmiotów - podkreśla czechowicka straż miejska.

- Do kąpieli wybierajmy strzeżone kąpieliska, a jeśli zdecydujemy się na dziką plażę, pływajmy w pobliżu innych, którzy w razie potrzeby mogą przyjść nam z pomocą. Natychmiast wyjdźmy z wody w razie słabszego samopoczucia. Nawet zlekceważony drobny zawrót głowy może doprowadzić do tragedii - dodają funkcjonariusze SM.

Straż miejska przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą
Straż miejska przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach / RCB

mp / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.