czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 1790

63 interwencje strażaków w związku z frontami burzowymi

Tylko w ciągu ostatnich sześciu dni strażacy z jednostek z terenu gminy Czechowice-Dziedzice musieli interweniować 63 razy w związku z frontami burzowymi, które przeszły przez nasz region.

63 interwencje strażaków w związku z frontami burzowymi
63 interwencje strażaków w związku z frontami burzowymi · fot. OSP Lipowiec


- Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego zmagali się ze skutkami frontów burzowych i nawałnic, które przechodziły przez Polskę. Każdego dnia podejmowali działania ratownicze usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic, pomagając w ewakuacji uczestników obozów harcerskich - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

63 interwencje strażaków w związku z frontami burzowymi
63 interwencje strażaków w związku z frontami burzowymi · fot. OSP Dziedzice


Na skutek zagrożeń związanych z sytuacją pogodową bielscy strażacy tylko w ciągu ostatnich sześciu dni podjęli blisko 170 interwencji. Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice 95 zastępów interweniowało 63 razy.

mp / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.